Jungheinrich EJE 116 wózek paletowy elektryczny

9 239,91 € brutto
7 512,12 € netto

Dostępny

Oblicz ratę

Informacje o wysyłce

Koszt dostawy

w cenie wózka

Płatność

przedpłata (fv proforma)

Termin dostawy

proszę o zapytanie

Jak sfinalizować transakcję

Fakturę proformę przesyłamy e-mailem i na podstawie tego dokumentu prosimy o wpłatę na rachunek firmy IMPIGER. Po otrzymaniu wpłaty, towar przesyłamy wraz z oryginałem faktury pod wskazany adres dostawy.

Informacja o produkcie

  • Niewielkie wymiary wózka EJE 116 pozwalają na jego zastosowanie w wąskich pomieszczeniach magazynowych oraz na samochodach ciężarowych
  • Zastosowanie silnika prądu zmiennego skutkuje lepszą sprawnością i niższymi kosztami eksploatacji.
  • Mocny napęd i amortyzowane boczne koła podporowe poprzez system ProTracLink zapewniają stabilność wózka podczas jazdy.
  • System sterowania jazdą Speed Control umożliwia płynną regulację prędkości oraz uzyskanie dużego momentu obrotowego.
  • Precyzyjne manewrowanie jest możliwe dzięki przyciskowi jazdy „pełzającej”, także przy pionowo ustawionym dyszlu.
  • Konstrukcja wózka zapewnia łatwy dostęp do wszystkich podzespołów wózka: niskie koszty eksploatacyjne.
  • Zintegrowany prostownik (opcja) umożliwia ładowanie z każdego gniazda sieciowego 230 V.
  • Posiada Certyfikat CE (Deklarację Zgodności z normami Unii Europejskiej)
  • Płatność w PLN według średniego kursu NBP EURO obowiązującego w dniu wystawienia faktury końcowej.
  • Obowiązują Ogólne Warunki Dostaw i Gwarancji Jungheinrich Polska Sp. z o.o.
Typ ProduktuPaleciaki elektryczne
Typ

EJE 116

Udźwig

1.600 kg

Wysokość podnoszenia

122 mm

Prędkość jazdy

bez ładunku : 6,0 km/h ładunkiem : 6,0 km/h

Prędkość podnoszenia

bez ładunku : 0,05 m/s ładunkiem : 0,04 m/s

Szerokość korytarza roboczego

2.000 mm*europaleta wzdłuż, wraz z 200 mm odstępem bezpieczeństwa

Akumulator

24V/250 Ah

Prostownik wbudowany

24V/30 A

Silnik jazdy

1,0 kW (AC)

Silnik hydrauliczny

1,2 kW

Warunki gwarancji

· Pojazd: 1 rok (limit 2000 mh)
· Silniki: 2 lata

 

Zakres funkcji

Akumulatorowy wózek unoszący EJE prowadzony dyszlem jest przeznaczony do transportu poziomego, a dzięki zwartej budowie i zwrotności jest idealny do pracy w ciasnych korytarzach roboczych oraz do za- i rozładunku samochodów ciężarowych.

Ergonomia

Silniki jazdy w technologii prądu zmiennego montowane seryjnie w wózku EJE 116 umożliwiają osiągnięcie większych prędkości oraz charakteryzują się niższymi kosztami eksploatacji (silniki te są bezprzeglądowe i bezobsługowe), a poprzez znacznie większą sprawność ich zużycie energii jest znacząco niższe niż w przypadku silników prądu stałego. Wysoki komfort i bezpieczeństwo pracy są zasługą m.in. ergonomicznie ukształtowanej głowicy dyszla: przyciski mogą być rozmieszczone po obydwu stronach tak, aby umożliwić pracę także operatorom leworęcznym. Pojazd porusza się bardzo cicho, a układ sterowania optymalnie wykorzystuje energię. Opcjonalnie montuje się w wózku także prostownik wbudowany, który umożliwia ładowanie akumulatorów z każdego gniazda sieciowego o napięciu 230 V.

Bezpieczeństwo pracy

Długi dyszel sterujący, zwarta budowa wózka oraz niewielkie rozmiary gwarantują bezpieczeństwo pracy i swobodę manewrowania wózkiem na ograniczonych powierzchniach oraz zapewniają niezakłócony widok na trasę przejazdu i transportowany ładunek. W przypadku maksymalnego podniesienia lub opuszczenia dyszla wózek natychmiast zatrzymuje się. Ponadto pojazd wyposażony jest w poręczny wyłącznik awaryjny, wciśnięcie którego powoduje rozłączenie obwodu zasilającego silnik jazdy.

Wyposażenie

*Bateria 24V/250Ah *Prostownik 24V/30A wbudowany czas ładowania ok. 12 h.
*Wskaźnik poziomu naładowania baterii i licznik motogodzin
*Pełna dokumentacja techniczna
*system Aquamatic (centralne uzupełnianie elektrolitu) - za dopłatą

Sterowanie wózkiem

Elektroniczny układ sterowania Speed Control umożliwia płynną regulację prędkości oraz łagodne przyspieszenie i hamowanie. Wózek jest wyposażony w mocny bocznikowy silnik podnoszenia o wysokiej sprawności, przystosowany do dużych obciążeń. Dzięki zastosowaniu hamulca elektromagnetycznego wózek zachowuje także na pochyłościach nadaną mu uprzednio prędkość jazdy – i to niezależnie od obciążenia.

Zwrotny

Ilość miejsca w samochodzie ciężarowym jest zazwyczaj bardzo ograniczona. Z tegowzględu ważne jest, aby pojazdem można było wygodnie zawrócić na niewielkiej przestrzeni. Model EJE posiada krótką część przednią, a także funkcję jazdy „pełzającej”, który umożliwia precyzyjne manewrowanie także z dyszlem ustawionym pionowo.

Stabilny

Wózek typu EJE posiada centralnie umieszczony napęd oraz dwa boczne koła podporowe z hydraulicznymi elementami tłumiącymi, co zwiększa znacząco stabilność wózka w każdej sytuacji manewrowej. Podczas jazdy po nierównościach koła podporowe są stale dociskane do podłoża z jednakową siłą.

Łatwość serwisowania

Nowocześnie skonstruowane wózki widłowe wymagają stosunkowo niewiele zabiegówkonserwacyjnych. Pokrywa silników i komora akumulatora dają się łatwo otworzyć. Układ napędowy i inne komponenty umieszczone są w dostępnym miejscu, co pozwala na szybkie dotarcie do miejsca awarii i sprawne przeprowadzenie naprawy.

Słowa kluczowe

Zapytaj o produkt